Sociálně terapeutické dílny MOTÝL, z.ú.

Sociálně terapeutické dílny nabízejí klientům s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením (dále jen se ZP) pracovní a vzdělávací program od 7.00 do 15.00 a to ve dnech pondělí až čtvrtek. V pátek je provozní doba od 7.00 do 13.00. Terapeutické dílny jsou určeny pro ty, kteří z důvodu svého handicapu nemohou pracovat v běžném pracovním procesu nebo v chráněných dílnách.

Program v dílnách:                                                                                                                  

  • Rukodělná výroba propagačních výrobků MOTÝL, z.ú. - výtvarná činnost, keramika, jednoduché tkaní (plstění), pletení z pedigu, navlékání korálků apod.
  • Zahradnické práce - úprava přilehlé zahrady MOTÝL, z.ú., zalévání, hrabání, poznávání rostlin a stromů, jednoduché práce se zahradnickým nářadím
  • Práce v kuchyni - pomoc při přípravě jednoduchých pokrmů (svačin) pro ostatní klienty terapeutických dílen, získávání samostatnosti a soběstačnosti pod vedením terapeuta.
  • Sociální hry - vzdělávací program, který zahrnuje veškeré oblasti běžného života (pohyb po městě, zdravověda, poznávání přírody, kultura, hry, zpívání při kytaře, tancování, muzikoterapie, upevňování sociálních návyků, ...)

K dispozici jsou klientům terapeutické pracovnice a praktikantky - většinou studentky vyšších odborných a vysokých škol se sociálním zaměřením, nebo dobrovolnice.

Terapeutické dílny nabízejí i odpolední zájmové kroužky  pro starš í děti a dospělé se ZP a to Veselou dílnu, Klub, Vaření a Keramiku.

 

Chcete poznat nové přátele?

Chcete rozvíjet své schopnosti a dovednosti při tvořivé práci?

Chcete prožít den v klidném a laskavém prostředí?

Kontaktujte nás!

Bližší informace poskytne  

Eva Kepková, vedoucí Terapeutických dílen

E-mail: dilny.motyl@centrum.cz

Tel.: 723 158 470

 

Provozní řád Terapeutických dílen

Etický kodex pracovníka vůči klientovi TD

 

 

Kontaktujte nás

Anketa

Máte zájem o naše výrobky?

Celkový počet hlasů: 104

Aktuality TD

  • 30.08.2016 12:08

    Financování služby od 1.7.2016

    Služba je podpořena z dotačního programu „Podpora sociálních služeb v rámci individuálního projektu Podpora sociálních služeb v Plzeňském kraji 2016-2019“, který je spolufinancovaný z rozpočtu Evropské unie – Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu...

Kontakt

MOTÝL, z.ú.
Žlutická 2
Plzeň
323 00

+420 774 855 133

č.ú.: 733204369/0800

motylos.rajce.idnes.cz/

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode