Festival na konci léta

10.09.2011 09:00

 

Jako každoročně se v tomto druhém zářijovém týdnu účastníme akce pořádané sdružením Ty a já pod názvem Festival na konci léta. Celý den zde návštěvníky plzeňské Proluky v Křižíkových sadech baví různý interpreti. Můžete je znát z televize a nebo to mohou být klienti některého zařízení, které poskytuje sociální služby pro lidi s postižením. Zajímavý je i doprovodný program, který tvoří stánky plné výrobků osob se ZP a různé hry a hříčky pro malé děti.

Ráno jsme sbalili všechny naše věci a naplnili až po střechu vůz Škoda Favorit. Na místo jsem přijeli před 9 hodinou ranní. Štěpánka se do vozu již nevešla, takže jela tramvají. Stánek jsme postavili dle návodu (i tak nám to trvalo dost dlouho, jelikož jsme hledali poslední tyčku, která, aniž bychom to věděli, zůstala v obalu na tyče). Vybalili jsem veškeré naše zboží a bylo ho dost.

Počasí bylo krásné. Dorazili první interpreti – Bára Zemanová se skupinou. Rozjela rockovou hodinku. Zastavovali se kolemjdoucí, nakupovali dobroty i drobné dárečky u našeho i okolních stánků. My jsme se zde potkali s našimi přáteli z terapeutických dílen z Rokycan – Pohodička a s kamarády z Ty a já.

Celé dopoledne vystupovali různé soubory z různých zařízení sociálních služeb v našem kraji.

Okolo 13 h přicházeli již naši účinkující, a to 11 klientů z Terapeutických dílen MOTÝL o.s. se svými terapeuty a děti z kroužku Flétna a kytara. Vystoupení bylo sestaveno ze dvou písní od Svěráka a Uhlíře (Barvy a Hospoda). Obě písně měly velký úspěch a z hlediště se ozývaly i výkřiky jako „Bravo!“ a „Umí!“.

Po našem skvělém vystoupení se na pódiu připravoval již slavný Banjo Band Ivana Mládka s hlavním protagonistou, který si od nás vypůjčil židle (jaká čest pro naše židle).

Bezvadné bylo i vystoupení skupiny Znouzecnost, se kterou si zanotovala i jejich obdivovatelka naše terapeutka Markéta.

Po úspěšném dni jsme balili stánek okolo 19 h a ještě ve 21 h vše vybalovali v MOTÝLovi.

Těšíme se na příští ročník a hlavně musíme vymyslet nějaký trhák, s kterým vystoupíme.

Zpět

Kontakt

MOTÝL, z.ú.
Žlutická 2
Plzeň
323 00

+420 774 855 133

č.ú.: 733204369/0800

motylos.rajce.idnes.cz/

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode