Objevovali jsme indiánské poklady

06.08.2010 09:51

Indiánským pokřikem začal v pondělí 2. srpna příměstský výtvarný tábor nazvaný „Objevujeme indiánské poklady“.  Malí indiáni a indiánky od 6 do 12 let poprvé v týdnu zvědavě poslouchali povídání náčelnice Jasná hvězda.

Výtvarné tvoření patřilo k hlavním činnostem tří indiánských kmenů nazývanými Čekové, Tesáci a Osada rybích šupin  – technikou zvanou plstění si ve Dni květinového čarování vyrobili květinu, během Dne přátelství si ozdobili ubrouskovou technikou nebo podle své fantazie kameny, na tričkách se prostřednictvím textilních fixů objevily indiánské ornamenty a indiánská jména jednotlivých indiánů. Zručnost museli prokázat zejména během Dne Země při výrobě lapače snů a ve Dni zvířat keramického koníka. Při rozmanitých činnostech se malí indiáni a indiánky učili vzájemné spolupráci a toleranci, rozvíjeli svou fantazii a tvořivost. Výtvarný program doplňovaly také nejrůznější hry společné či jen kmenové, zpívání při kytaře a procházky.

Nadšeni se vrátili malí i velcí ze čtvrteční návštěvy areálu West park. Lovec kožešin jim vysvětlil, jak se rýžuje zlato, kovboj ukázal, jak správně házet sekyrou a jezdit na koni, indián se podělil o zkušenosti se střílením z luku, házením tomahawku a na závěr naučil všechny dva indiánské tance.  Programu se po celý týden zúčastňovaly i čtyři děti se zdravotním postižením, každý z nich měl k dispozici svého asistenta.

Na závěr týdne připravili náčelníci jednotlivých kmenů Slavnostní zakončení pro děti s prezentací výrobků a fotografií pro rodiče.

Příměstské tábory Malujeme s Motýlem – OBJEVUJEME INDIÁNSKÉ POKLADY podpořila nadace 700 let města Plzně.

 

MomentkaRýžování zlata při objevování indiánských pokladů

 

Zpět

Kontakt

MOTÝL, z.ú.
Žlutická 2
Plzeň
323 00

+420 774 855 133

č.ú.: 733204369/0800

motylos.rajce.idnes.cz/

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode