Výlet do West parku

17.05.2011 09:00

V půli května jsem se vydali na výlet do "živého muzea amerického západu". Počasí ráno nevypadalo dobře, přesto jsme již v 8.45 h, vyzbrojeni deštníky, vyrazili na tramvaj č. 4 a dále pak čekali na autobusový spoj do Radčic, kde se West park nachází. Vozíčkáři s asistenty měli cestu o mnoho jednodušší, odvezla je firma Mezado přímo od sdružení až na místo určení. Kromě 14 klientů Terapeutických dílen se výletu zúčastnili i žáci 5. třídy 1. ZŠ, kteří tak měli příležitost seznámit se s našimi klienty.

 

Při příjezdu nás již z dálky vítala třepotající se vlajka americké Unie. Oplocená zahrada byla plná různých staveb připomínajících první osidlování amerického západu i dřívější obyvatele prérií - indiány.

 

 Poznali jsem život lovců kožešinových zvířat a bizonů nebo zlatokopů, se kterými jsme si vyzkoušeli rýžování zlata. Zaházeli jsme tomahawkem, chvilku jsme poseděli v teepee a mohli jsme si v ohradě pohladit i živá kůzlata. Pěkné bylo vystoupení našich průvodců s lasem, s kolty a s bičem. Drobnosti jsme zakoupili v nefalšovaném dřevěném krámku, jakoby vystřiženém z americké kovbojky. Sladkou svačinu vystřídalo polední opékání špekáčků. Okolo jedné hodiny po poledni odjížděli první klienti s firmou Mezado zpět do sdružení. Ostatní si ještě chvilku povídali s kovboji, kteří nás celým programem provázeli a pak nastoupili zpět na spoj do naší domovské organizace. 

Počasí se umoudřilo, sluníčko vysvitlo a po celou dobu našeho výletu bylo krásně. 

Zpět

Kontakt

MOTÝL, z.ú.
Žlutická 2
Plzeň
323 00

+420 774 855 133

č.ú.: 733204369/0800

motylos.rajce.idnes.cz/

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode