Sociálně terapeutické dílny MOTÝL, z.ú.

Sociálně terapeutické dílny nabízejí klientům s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením (dále jen se ZP) pracovní a vzdělávací program od 7.00 do 15.00 a to ve dnech pondělí až čtvrtek. V pátek je provozní doba od 7.00 do 13.00 (každý 1. pátek v měsíci je sanitární den - pro klienty je služba uzavřena). Terapeutické dílny jsou určeny pro ty, kteří z důvodu svého handicapu nemohou pracovat v běžném pracovním procesu nebo v chráněných dílnách.

Program v dílnách:                                                                                                                  

 • Rukodělná výroba propagačních výrobků MOTÝL, z.ú. - výtvarná činnost, keramika, jednoduché tkaní (plstění), pletení z pedigu, navlékání korálků apod.
 • Zahradnické práce - úprava přilehlé zahrady MOTÝL, z.ú., zalévání, hrabání, poznávání rostlin a stromů, jednoduché práce se zahradnickým nářadím
 • Práce v kuchyni - pomoc při přípravě jednoduchých pokrmů (svačin) pro ostatní klienty terapeutických dílen, získávání samostatnosti a soběstačnosti pod vedením terapeuta.
 • Sociální hry - vzdělávací program, který zahrnuje veškeré oblasti běžného života (pohyb po městě, zdravověda, poznávání přírody, kultura, hry, zpívání při kytaře, tancování, muzikoterapie, upevňování sociálních návyků, ...)

K dispozici jsou klientům terapeutické pracovnice a praktikantky - většinou studentky vyšších odborných a vysokých škol se sociálním zaměřením, nebo dobrovolnice.

MOTÝL, z. ú. nabízí i odpolední zájmové kroužky  pro starš í děti a dospělé se ZP a to Veselou dílnu, Klub, Vaření a Keramiku.

 

Chcete poznat nové přátele?

Chcete rozvíjet své schopnosti a dovednosti při tvořivé práci?

Chcete prožít den v klidném a laskavém prostředí?

Kontaktujte nás!

Bližší informace poskytne  

Eva Kepková, vedoucí Terapeutických dílen

E-mail: dilny.motyl@centrum.cz

Tel.: 723 158 470

 

Provozní řád Terapeutických dílen

Etický kodex pracovníka vůči klientovi TD

 

 

Kontaktujte nás

Anketa

Máte zájem o naše výrobky?

Celkový počet hlasů: 169

Aktuality z Terapeutických dílen

 • 20.12.2019 08:00

  Veřejná sbírka

  Děkujeme všem studentům i pedagogům SZŠ a VOŠ Plzeň za příspěvek do veřejné sbírky, která se konala v rámci 7. Adventního bazaru. Výtěžek ze sbírky bude použit na rekonstrukci Terapeutických dílen pro osoby s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením.

 • 30.06.2018 07:00

  Nové prostory

  Terapeutické dílny sídlí od června 2018 v nově rekonstruovaném pavilonu v areálu mateřských škol ve Žlutické ulici č. 2 v Plzni na Košutce. To znamená, že nás najdete na stejné adrese jen v jiné budově.  Zrekonstruováno za podpory Plzeňského kraje. Projekt vznikl za přispění Nadace ČEZ.

Kontakt

MOTÝL, z.ú.
Žlutická 2
Plzeň
323 00

+420 774 855 133

č.ú.: 733204369/0800

motylos.rajce.idnes.cz/

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode